Fantastyczna sala doświadczania świata już czynna!

Przypuszczalnie najnowocześniejsza sala doświadczania świata w Mikołowie, a kto wie, czy nie na Śląsku, wywołuje ogromne poruszenie wśród uczniów i nauczycieli. Zgromadzone w pomieszczeniu urządzenia oddziałują na wszystkie zmysły odwiedzających. 

Wchodzących do pomieszczenia wita ogromny, miękko wyścielony basen wypełniony podświetlanymi piłeczkami, który działa kojąco na pracę mięśni, a efekty wizualne rozwijają spostrzegawczość oraz koncentrację wzrokową. 

Urządzeniem, które na pewno rzuca się w oczy  jest kolorowa drabina. Jej świetlne szczeble sterowane są mikrofonem, dzięki czemu dzieci poznają zależności pomiędzy dźwiękiem a wrażeniami wzrokowymi.  

Doskonałym miejscem odprężenia jest biały domek sensoryczny, ponieważ stwarza poczucie bezpieczeństwa i wyciszenia. Ściany wyłożone są lustrami akrylowymi dającymi efekt nieskończonej przestrzeni. Wyposażenie pomieszczenia uzupełniają wiązki światłowodów, kolumna wodna i oświetlenie.

Dzieci interesujące się gimnastyką oraz tańcem z pewnością dużo czasu spędzą poruszając się po panelach sensorycznych o fantazyjnych kształtach, ponieważ są podświetlane i wypełnione kolorowym płynem rozlewającym się pod wpływem nacisku. 

Kaskada światłowodowa przypomina parawan zawieszony wokół łóżka. Dzieci mogą otulać się wiązkami świetlnej kurtyny i słuchać muzyki relaksacyjnej z głośnika połączonego do smartfona nauczyciela.

Kolumna bąbelkowa wypełniona jest wodą, którą można podświetlać, a częstotliwością wydobywanych pęcherzyków powietrza steruje się podłączając mikrofon. Zabawa silnie angażuje uczniów i poza funkcją relaksacyjną, rozwija ich spostrzegawczość wzrokową oraz kierunkowość spostrzegania.

Mniejszymi, ale wyjątkowo użytecznymi obiektami w sali doświadczania świata są kula plazmowa, w której wnętrzu dochodzi do wyładować elektrycznych, a także projektor wyświetlający na ścianie obrazy reprezentatywne dla słynnych baśni, które mobilizują dzieci do opowiadania historii.

Specjalistyczne wyposażenie dopełnia dyfuzor zapachu i nawilżacz powietrza, przydatny podczas aromaterapii, którego czas pracy jest regulowany, podobnie jak rodzaj wydzielanej mgiełki.

Uczniowie już korzystają z dobrodziejstw tej magicznej sali i nie kryją swoich emocji dzieląc się pozytywnymi wrażeniami również poza szkołą.

Tomasz Drabarek

Komentarze są wyłączone.