Zakodowana Wielkanoc

Na kolejnych zajęciach z cyklu „Uczeń w świecie kodowania” pierwszoklasiści w zespołach wzięli udział w strategicznej grze na macie „Zbieramy pisanki”. Uczniowie po każdym rzucie kostką dokonywali wyboru najlepszej trasy do zebrania jak największej liczby pisanek. Dzieci układały również wieże według podziału wyrazów na sylaby. Ułożyły na macie kurczaczka i pisankę zgodnie z określonymi koordynatorami, w parach zagrały w papierową wersję gry „Zbuduj linię” oraz pokolorowały według określonych współrzędnych świąteczne obrazki z osią symetrii.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli zadaniowe podejście do stawianych problemów, algorytmiczne myślenie, orientację przestrzenną oraz doskonalili umiejętność pracy w zespole.

Iwona Wiśniewska