Międzynarodowy Dzień Książki dla  Dzieci

W poniedziałek, 11 kwietnia 2022r.,  w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Książki dla  Dzieci. Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni ze swoimi ulubionymi książkami do biblioteki szkolnej, gdzie mogli przeczytać jej fragment i opowiedzieć wszystkim, dlaczego  ją lubią. Okazało się, że dzieci kochają baśnie, „Przygody skarpetek…” J. Bednarek, książki o sporcie- szczególnie o piłkarzach, komiksy, ciekawostki, książki przygodowe i obyczajowe. Fragmenty swoich książek z dzieciństwa przeczytali również nauczyciele. Znalazły się wśród nich „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Kubuś Puchatek” A.A. Milne i baśnie z różnych stron świata. Uczniowie klas starszych mogli zaprezentować swoje ulubione lektury na lekcjach.

J. Walczak