Uczeń w świecie kodowania

W marcu zajęcia z elementami kodowania zostały przeprowadzone w klasach: 1a, 1b i 1c. Dzieci rozszyfrowały ukryte pod postacią podanych współrzędnych pól i kodu binarnego wiosenne obrazki. Uczniowie w zespołach budowali wieże wg wskazań rzutów dwiema kostkami (wskazywały liczbę i kolor kubków) oraz wykonanych obliczeń (dodawanie i odejmowanie do 20). Pierwszoklasiści zagrali kubeczkami w grę  „Budujemy linię na ćwiartce maty” oraz usprawniali pamięć poprzez układanie budowli na podstawie zapamiętywania coraz większej liczby rzutów kostką. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły umiejętność pracy w zespole, rozwijały logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię. Doskonaliły koncentrację uwagi, sprawność rąk i technikę liczenia.

Iwona Wiśniewska