Uczeń w świecie kodowania

Na dwóch kolejnych zajęciach z cyklu „Uczeń w świecie kodowania” dzieci usprawniały pamięć (poprzez układanie wieży na podstawie zapamiętywania coraz większej liczby rzutów kostką) oraz współpracę poprzez porządkowanie kubeczków zgodnie z kolorem kół na macie. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia uczniowie zagrali w grę planszową „Zimowe Skrzaty”, ułożyli zimowe puzzle oraz mikołajkowe sudoku. Na macie ustawili choinkę według określonych koordynatorów oraz prezent zgodnie z zasadami symetrii. Dzieci porozmawiały o tradycji składania życzeń i ręcznie odkodowały ukryte obrazki (dyktanda graficzne). Na koniec zajęć uczniowie chętnie układali dowolne kompozycje świąteczne z kolorowych kubeczków. Podczas spotkań dzieci kształtowały umiejętność współpracy, planowania, logicznego myślenia, kreatywność i orientację przestrzenną.

Iwona Wiśniewska.