Pamiętamy o Gustawie Morcinku!

W tym roku szkolnym, by uczcić pamięć patrona naszej szkoły Gustawa Morcinka, na lekcja języka polskiego uczniowie poznali napisany przez niego utwór pt. „Podanie o skarbniku”. Historia o skarbniku i górniku Trąbali była także początkiem opowiadania o niesamowitych postaciach z legend śląskich. Uczniowie przygotowali wspaniałe prace plastyczne, które prezentujemy na wystawie na parterze koło sali nr 35. Niezwykłym talentem wykazały się tu klasy czwarte, które na zajęciach kreatywnych z panią Urszulą Kret poświęciły czas tym postaciom. Część uczniów ze względu na kwarantannę swoje prace będzie mogła przedstawić dopiero po powrocie do szkoły, planujemy więc powiększenie wystawy.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie przypomnieli sobie, kim był Gustaw Morcinek, jak żył, jakie utwory napisał. Dzieci miały także okazję poznać gwarę śląską lub wykazać się jej znajomością, uczestnicząc w zabawie.

Klasy 2a i 1b wraz ze swoimi paniami – Martą Greń i Małgorzatą Zajączkowską – przygotowały piękne śląskie pieśni i tańce, które prezentujemy na poniższych filmach.

 

Anna Rowińska i Monika Herzog

Komentarze są wyłączone.