Propozycje zabaw.

Dzień dobry, dzisiaj proponujemy Wam dwie zabawy:

1. „Skarpetkowe kukiełki” – przygotuj stare skarpetki i różne drobiazgi do dekorowania – włóczkę, pomponiki, guziki, filc, kolorowy papier, koraliki, druciki itp. A teraz stwórzcie zabawne kukiełki. Włóczka doskonale sprawdzi się w roli włosów, druciki świetnie nadadzą się na kocie wąsy, a z koralików i guzików możecie zrobić oczy. Zapytaj dzieci, jakie zwierzątka i postacie lubią. Szare skarpetki nadadzą się do zrobienia słonia, a brązowa skarpetka będzie świetna do wyczarowania żyrafy (jeśli dzieci ozdobią ją pomarańczowymi, filcowymi plamkami). A kiedy już skończycie, zróbcie kukiełkowy teatrzyk!

2.”Podążaj za mną” – liczba uczestników zabawy jest dowolna. Przy wesołej muzyce  jedna osoba wchodzi do środka koła i wykonuje jakiś ruch, a pozostali go powtarzają. Osoba ze środka wymienia się teraz miejscem z dowolną osobą z koła, która na środku wykonuje swój ruch. I tak po kolei – wybieramy się do ośrodka i wymyślamy ruchy ( najlepiej, gdyby były dopasowane do muzyki), a grupa je powtarza.