Ciekawostki. Czy wiesz, że…

Dzień dobry, dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o psach.

Psy są wierne, kochane i mądre. Ale czy wiecie o nich wszystko?

Kształt pyska psa sugeruje, jak długo będzie żył. Psy o ostrych, spiczastych pyskach, które wyglądają bardziej jak wilki zazwyczaj dłużej żyją. Z kolei psy o bardzo płaskich pyskach, takie jak buldogi, często mają krótsze życie. Istnieje ponad 150 ras psów, podzielonych na 8 klas.

Szczenięta mają 28 zębów, a dorosłe psy 42. Psy w oczach zawierają specjalną membranę, która pozwala im widzieć lepiej w ciemności. Według pewnych badań stwierdzono, że 45% psów śpi w łóżku właściciela. Kiedy szczeniak się rodzi, jest ślepy, głuchy i bezzębny.

Niedawno odkryto, że psy widzą kolor, chociaż nie tak intensywnie jak my widzimy. Psy mają 319 kości. Dla porównania człowiek ma tylko 206 kości. Nie ma dwóch takich samych psich nosów. Każdy jest inny tak jak u ludzi, każdy odciska palca również jest unikalny. Psy mogą być j prawo lub lewołapne. Można zobaczyć czy nas częściej używa lewej czy prawej łapy do wykonywania różnych czynności.

Normalna temperatura ciała człowieka wynosi 37°C, a psa 38°C. Jest to jeden z powodów, dla których pchły atakują Twojego psa, a nie Ciebie. Wszystkie psy, niezależnie od rasy, są bezpośrednimi potomkami wilków i technicznie tym samym gatunkiem.

Niewielkie ilości winogron i rodzynek mogą powodować niewydolność nerek u psów. Czekolada, orzechy makadamia, gotowana cebula lub jakikolwiek produkt z kofeiną może być również szkodliwy. Pestki jabłek i gruszek zawierają arsen, który może być śmiertelny dla psów.

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego stwierdzono, że psy mogą być zazdrosne, jeśli zobaczą, że ich właściciele okazują miłość do kogoś innego.

Jedną z największych ras psów jest wilczarz irlandzki.

Najstarszy pies świata zmarł w wieku 29 lat. Najmniejszy żyjący pies pod względem długości to chihuahua.

Jedną z najcięższych ras psów jest bernardyn.

Ziewanie jest zaraźliwe – nawet dla psów. Badania pokazują, że dźwięk ludzkiego ziewu może wyzwolić go u Twojego psa. Okazuje się, że psy widzą też niebieski i żółty kolor.

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego filmu o psach:

 

Komentarze są wyłączone.