Trzymaj Formę 1

logo-trzymaj-formeCelem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

W ramach programu szkoła organizuje zajęcia pozalekcyjne ogólnie rozwijające uczniów: wykraczające poza podstawę programową i programy nauczania. Zajęcia rozwijają zainteresowania uczniów, w szczególności te dotyczące zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej.

Więcej o programie na stronie Trzymaj Formę.


28.09.2017 r.

21 września 2017r. uczniowie klas: Vc  i VII b   przed lekcjami przypominali swoim kolegom i koleżankom o porannej gimnastyce. Wielu  rodziców, przyprowadzających swoje dzieci do szkoły, z uśmiechem włączyło się do naszej akcji. Nauczyciele wraz z panią dyrektor również aktywnie zaangażowali się w uświadamianie uczniom potrzeby podejmowania aktywności fizycznej.

Wszystkich – małych i dużych – zachęcamy:
PAMIETAJCIE O PORANNEJ GIMNASTYCE!!!

Danuta Uryga, Tomasz Brysz


12 maja 2017

12 maja 2017r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do podejmowania różnych form aktywności fizycznej wspólnie z dziećmi. Całe rodziny brały udział w biegu przełajowym, w turniejach siatkówki, piłki nożnej. Odważniejsi uczestnicy próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Trójkami – dorośli wraz z dziećmi – biegali w ogromnych „gaciach farmera”.

Podczas festynu uświadamiano dzieciom i dorosłym, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie. Studentka medycyny zbadała ponad 200 osobom poziom cukru we krwi. Tym, u których wykryto nieprawidłowości – kierowała do lekarzy specjalistów oraz tłumaczyła zasady zdrowego odżywiania się.

Sponsorami festynu byli między innymi producenci zdrowych, tradycyjnie wędzonych wędlin, wytwórnia surówek i sałatek, sklepy promujące różnorodne dziedziny sportu oraz właściciele miejsc, gdzie można poćwiczyć i pobawić się.

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami i przyjaciółmi bardzo miło spędzili popołudnie. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają, jak ważna dla zdrowia jest zbilansowana dieta oraz, że regularnie podejmą różne formy aktywności fizycznej.


6 kwietnia 2017

6 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przed lekcjami uczniowie zachęcali swych rówieśników, rodziców i nauczycieli do jedzenia zdrowej żywności.

Piękne bukiety warzyw i owoców swym widokiem zachęcały do poczęstowania się świeżymi produktami.

Rozdawano przepisy na różne sałatki owocowe i warzywne oraz ulotki dla dzieci i rodziców zachęcające do „trzymania formy”, tzn. do prowadzenia aktywnego stylu życia i racjonalnego odżywiania się.

Przepiękne plakaty stanowiły dekorację korytarza a zawarte w nich hasła przypominały o wartości warzyw i owoców dla zdrowia.

Kilka dziewcząt zachęcało również do ćwiczeń w rytm muzyki, a chłopcy prezentowali umiejętności odbijania piłeczki pingpongowej.

Po zakończonej „akcji reklamowej” uczniowie wykonali przepyszną sałatkę owocową, którą ze smakiem zjedzono na drugie śniadanie.

Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy IVc za przygotowanie smacznego i zdrowego poczęstunku!

Danuta Uryga


6 marca 2017

W ramach programu „Trzymaj formę” uczniowie naszej szkoły wykonali wspaniałe prace, z których najładniejsze zostały zamieszczone na gazetce na korytarzu szkolnym. Dzięki temu wszyscy uczniowie oraz rodzice odwiedzający naszą placówkę mogli zapoznać się m.in. z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, z zasadami zbilansowanej diety oraz przyswoić sobie zasady prowadzenia zdrowego trybu życia.

Aleksandra Czaplińska, Ewa Twardowska, Danuta Uryga


3 marca 2017

Na lekcjach przyrody uczniowie klas czwartych omawiali zasady zdrowego odżywiania się oraz konieczność prowadzenia aktywnego stylu życia . Wykorzystali w tym celu ulotki z programu „Trzymaj formę”.

Aleksandra Czaplińska, Danuta Uryga


3 lutego 2017

W ramach programu „Trzymaj formę” dzieci z klas 1-3 przygotowywały kanapki z produktów zawierających dużo witamin.


18 stycznia 2017

W nowym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.

W listopadzie ogłoszono konkurs na grę planszową promującą zdrowy tryb odżywiania się oraz aktywność fizyczną.

W konkursie wzięło udział 37 prac.  Wszystkie gry zostały pięknie i starannie wykonane. Zawierały własnoręcznie wykonane kostki do gry, pionki, instrukcje oraz ciekawe, kolorowe plansze. Osoby, grające według podanych wskazań były mobilizowane do wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz przypominały sobie o zasadach zdrowego żywienia.

Laureatami zostali:

 • I  miejsce – Oliwier Prokopowicz klasa IIIc
 • II miejsce – Julia Krzekotowska IIId
 • III miejsce – Dawid Ceremuga  IIIe

Wyróżnienia:

 • Jagoda Skwarek i Emilia Tomala IVc
 • Wojciech Gołba  Vb   i   Tomasz Gołba – IIIe
 • Sandra Mróz IIIe
 • Martyna Margas VIb
 • Natalia Godlewska i Nikola Kubasa IIIc

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie!


7 grudnia 2016 r.

W dniu 1 grudnia 2016 r. od godz.  7:20  na holu głównym naszej szkoły uczniowie klasy IVc  zachęcali wszystkie dzieci i ich rodziców do porannej gimnastyki. Dziewczęta urządziły taneczny pokaz swych umiejętności – włącznie ze szpagatami! Chłopcy pobijali rekordy w odbijaniu piłeczki pingpongowej. Zaprezentowane zostały również plakaty, wykonane przez uczniów, zachęcające do porannych ćwiczeń. Wszyscy wspaniale się bawili.

Dziękujemy Wszystkim uczniom za włożony wysiłek i wspaniały występ!

I wszyscy pamiętajmy, że cudownych właściwości porannej gimnastyki jest bardzo wiele. Warto wymienić niektóre z nich:

 • Poprawia się wytrzymałość organizmu!
 • Po kilku minutach ćwiczeń zaczynają się wydzielać ENDORFINY, czyli hormony wywołujące dobry nastrój!
 • Mózg zostaje dotleniony, co sprawia, że możemy lepiej zapamiętywać i jesteśmy bardziej spostrzegawczy

10 czerwca 2016 r.

[Best_Wordpress_Gallery id=”36″ gal_title=”Trzymaj formę”]

W naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Kanapki w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę”. Kolejny już raz zorganizowano akcję „Zdrowe drugie śniadanie”, tym razem pod hasłem „Zdrowa kanapka”. Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone w klasach I – III pod czujnym okiem wychowawców. Zanim jednak uczniowie przystąpili do przygotowania pysznych kanapek dowiedzieli się, że najlepszym sposobem zaopatrzenia organizmu we wszystkie potrzebne składniki jest urozmaicony posiłek. Celem warsztatów było wzmacnianie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Przygotowane zostały kanapki bogate w witaminy i barwne kolory. Znalazły się na nich między innymi ogórki, pomidory, szczypiorek oraz nabiał.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zajadały się własnoręcznie przygotowanymi kanapkami.
Dziękujemy wychowawcom klas młodszych za organizację warsztatów kulinarnych!
A. Sikora, T. Brysz

15 lutego 2016 r.

Konkurs „Aktywnie z rodziną”

Jeżeli jesteś fanem sportu i aktywności, a kalendarz ferii masz już wypełniony po brzegi pomysłami na szaleństwa z rodziną – ten konkurs jest dla CIEBIE.

Na czym polega?

Wybierasz i opisujesz 1 dzień spędzony aktywnie z rodziną w trakcie ferii zimowych.

Czyli:

Zaczynacie i kończycie dzień zdrowym posiłkiem… najlepiej jeśli pomożesz mamie go przygotować.

W trakcie dnia wymyślacie różne formy aktywnego spędzania czasu z rodzinką, nawet zabawy na śniegu – jeżeli gdzieś się znajdzie – lub tańce i wygibasy w domu, lub co kto lubi. Ważne, aby wszyscy byli zadowoleni!

Robicie kilka fotek, aby udokumentować wasze zmagania.

Co dalej?

Uczniowie klas 4-6 mają do wyboru projekt w formie prezentacji, plakatu bądź też filmu.

Uczniowie klas 1-3 tworzą plakat.

Na wasze prace czekamy do 15 marca 2016 roku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie a najciekawsze prace oczywiście nagrodzimy!

Trzymajcie formę!

A.Sikora, T.Brysz


 30 listopada 2015 r.

W piątek 27.11.2015 klasa 6d „Trzymała Formę”. Uczniowie przygotowali pod opieką wychowawcy A.Sikory oraz p. B. Sawickiej zdrowe przekąski przed „Andrzejkowym wieczorem filmowym”. Spotkanie upłynęło nam w wyjątkowo miłej atmosferze.

A. Sikora


 17 maja 2015 r.

IMG_2480Uczestnicy projektu „Trzymaj Formę” postanowili pokazać swoim kolegom, ile cukru jest w spożywanych przez nich napojach i stworzyli makietę… Mamy nadzieję, że każdy, kto przystanie choć na chwilę przy naszej pracy, następnym razem sięgnie po …WODĘ :))

A.Sikora, T.Brysz


8 maja 2015 r.

Uczniowie klasy 5 d od kwietnia biorą udział w zajęciach sportowych w ramach ogólnopolskiej programu „Trzymaj formę”.

Raz w tygodniu spotykamy się, by w miłej atmosferze dbać o własną sprawność fizyczną. Za nami są już zajęcia z mini piłki nożnej, poznaliśmy grę serwobieg a przed klasą są lekcje min getbola, bule i rugby.

Z powodu dużego zainteresowania od przyszłego tygodnia zostanie utworzona druga grupa chętnych do udziału w programie „Trzymaj formę”. Zajęcia będą odbywać się na orliku w poniedziałki od 13.30. Zapisy przyjmuje p. Tomasz Brysz.

A. Sikora,T. Brysz


30 marca 2015 r.

DSC03419

W szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Za nami pierwsze zadanie. Uczniowie wykonali projekty na temat aktywności fizycznej w trakcie ferii zimowych. Klasy V i VI wykonały 30 prac, w których zaprezentowali nam jak przez te 2 tygodnie zdrowo „trzymali formę”.
Obecnie uczniowie są w trakcie wykonywania testów sprawnościowych a na lekcjach wychowawczych dzieci oglądają filmiki „Stop zwolnieniom z w-fu” oraz prezentację o zdrowym odżywianiu i o tym, jakie korzyści płyną z aktywności fizycznej.

A. Sikora, T.Brysz