Wycieczka klas 4a i 6b do Brennej

Uczniowie odwiedzili Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”, gdzie zwiedzili multimedialną wystawę ukazującą funkcjonowanie ziół w kulturze i życiu codziennym górali. Na miejscu poczęstowali się brenneńską „herbatką” oraz sporządzili własne mieszanki zielarskie do parzenia naparów w domu lub wręczenia w formie świątecznego upominku.

Dzieci odbyły spacer w zimowej scenerii i dotarły do zrekonstruowanej góralskiej chaty „Kozia zagroda”. Uczestniczyły w warsztacie wyrobu i wypieku pierników „Lukrem malowane” oraz poznały obrzędy kolędnicze i usłyszały jak brzmią tradycyjne instrumenty. Był to również czas na gorący posiłek i karmienie uroczych zwierzaków.

Wycieczka była udana, na kulturalnej mapie Beskidu Śląskiego te miejsca są warte polecenia.