Laboratoria przyszłości

Od września 2023 roku w naszej szkole kolejny rok realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu # Laboratoria przyszłości.

W grudniu uczniowie mogli zapoznać się z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach projektu, poznali zasadę działania urządzenia i mieli możliwość wydrukowania gotowych elementów będących dekoracją świąteczną na okna i drzwi .

Podczas zajęć techniki uczniowie poznali zasadę używania laminarki. Zostali zaznajomieni z jej działaniem, a także nauczyli się ustalać odpowiednią temperaturę do odpowiedniej grubości folii. Na lekcjach techniki uczniowie korzystali również z nowoczesnego i w pełni interaktywnego programu ,, Laboratoria Przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne”, który skupia się na realizacji podstawy programowej, pozwalając uczniom nabywać umiejętności praktyczne.

Na lekcjach plastyki uczniowie klas 7 mieli możliwość korzystania z wypalarek do drewna , wykonując świąteczne tabliczki na plastrach drewna.

Podczas uroczystości szkolnych oraz do zrobienia zdjęć stroików świątecznych wykonanych na licytację szkolną został wykorzystany aparat fotograficzny wraz z akcesoriami zakupiony również w ramach projektu # Laboratoria przyszłości.

Komentarze są wyłączone.