XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W roku szkolnym 2023/2024, jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 5 wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Była to już XIII edycja tego wydarzenia. Finał Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 17 listopada 2023 r. w godzinach zajęć lekcyjnych.

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały cały tydzień od poniedziałku 13 XI  do finału w dniu 17 XI. Nauczyciele matematyki ćwiczyli z uczniami znajomość tabliczki mnożenia. Na gazetkach w holu szkoły i w salach zawisły dekoracje z plakatami, przykładami „sprytnego liczenia”, propagującymi znajomość TM. Uczniowie przygotowali plakaty promujące akcję ŚDTM.

W piątek 17 XI koordynatorzy wraz z asystentami sprawdzili znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV – VIII. W ten sposób na lekcjach przetestowano 274 osoby. Najlepiej liczący uczniowie otrzymywali odznaczenia EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Asystenci sprawdzili również znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych na rynku mikołowskim, pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Odwiedzili m. in. Centrum Aktywności Społecznej, Urząd Miasta w Mikołowie. W zabawie bardzo chętnie wzięli udział mikołowianie, którzy w tym czasie spacerowali po ulicach miasta. Nasza szkolna komisja spotkała się z bardzo miłym i serdecznym przyjęciem ze strony mieszkańców Mikołowa. Każdy bardzo chętnie i z uśmiechem poddał się testowi z tabliczki mnożenia. Wszyscy, od najmłodszych do tych bardziej dojrzałych popisali się świetną sprawnością rachunkową. Uczniowie byli bardzo podbudowani otwartością i życzliwością ludzi. Zachęciło ich to kontynuacji akcji w następnych latach. Już nie mogą się doczekać!!! Wszystkim, wspaniałym mikołowianom, których mieli przyjemność spotkać bardzo, bardzo dziękujemy! Taka serdeczność i uśmiech na twarzy dorosłych motywują młodzież do dalszego działania.

Na terenie szkoły w akcji sprawdzania tabliczki mnożenia wzięli udział: dyrekcja szkoły, pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy dumnie mogli prezentować odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Szkolny koordynator akcji oraz młodzież bardzo wszystkim dziękuje!

Dla uczniów klas IV – VIII zorganizowano konkurs matematyczno – logiczny „Arcymistrz Mnożenia”.

Tytuł Arcymistrza Mnożenia w roku szkolnym 2023/24 w kategorii klas 4 – 6 otrzymał Antoni Kożuchowski z klasy 5a, a w kategorii klas 7-8 Maja Mazurkiewicz z klasy 8b.

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w akcję, w szczególności naszym asystentom Ewie Jakubczyk, Julii Musiał, Marcinowi Abramczykowi z klasy 7b, Marcelowi Słomce z 6a, Filipowi Huczkowi, Tymkowi Górnemu, Tymkowi Somerfeldowi z klasy 6b.

Zapraszamy za rok.

Koordynator wydarzenia: Anna Drzas

Przyjaciele akcji: Gabrysia Konkol – Bartczak, Dorota Maro, Bogumiła Sawicka

   

     

Komentarze są wyłączone.