PROJEKT #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości pracownia techniczna i matematyczna zostały wyposażone w nowe meble.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie na zajęciach lekcyjnych korzystali z pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia ,które pomogły w kształtowaniu ich umiejętności manualnych i technicznych. Korzystali również z nowoczesnych i w pełni interaktywnych materiałów edukacyjnych , które są odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów kompetencji przyszłości w ramach edukacji STEAM.

Uczniowie korzystali:

– z zestawów do nauki elektroniki i programowania be Creo Kit  w środowisku pracy przypominającym Scratch (przełożenie programowania w rzeczywistą prace układów scalonych jest wartościowym doświadczeniem dla każdego ucznia),

-z zestawów do samodzielnego konstruowania obwodów elektrycznych,

– maszyn do szycia oraz akcesoriów krawieckich,

-z krosien tkackich,

-uczyli się haftowania wyszywając kolorowe kanwy,

-z farb i mazaków do malowania na tkaninach ( malowali na płóciennych torbach na zakupy i fartuszkach kuchennych),

– z klocków LEGO,

-z konstrukcyjnych klocków magnetycznych,

– zapoznawali się z mechanizmami działania drukarki 3D,

– z wypalarek do drewna,

– ze skrzynek z narzędziami do obróbki drewna i metalu,

Na lekcjach biologii uczniowie korzystali z wizualizera oraz mikroskopu, dzięki czemu prezentowany obraz mogli zobaczyć na dużym ekranie.

Do wykonywania zdjęć  z imprez szkolnych oraz wykonywania zdjęć dokumentujących projekt Laboratoria Przyszłości wykorzystywany jest sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu.

C. Sadowska

Komentarze są wyłączone.