Finał konkursu biblijnego

20 kwietnia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jego finalistami zostali uczniowie klasy 6c: Kacper Baus i Lilianna Jerzykowska. Jest to ogromne wyróżnienie, gdyż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało tylko 60 osób spośród 3 tysięcy uczniów 443 szkół diecezji katowickiej, gliwickiej, sosnowieckiej i bielsko – żywieckiej.
Po przeprowadzeniu części testowej, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Panteon Górnośląski, Kurię w Katowicach i Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Uczniowie weszli również na miejsce widokowe na dachu Archikatedry Chrystusa Króla, skąd mogli podziwiać całą panoramę Katowic. Na zakończenie spotkania Kacper i Lilianna w imieniu wszystkich uczestników konkursu, wręczyli kwiaty ks. abp Adrianowi Galbasowi.

Katarzyna Noga
Iwona Wiśniewska