Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 marca 2022 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczniowie z klas V-VIII musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii ochrony przeciwpożarowej, OSP, prewencji przeciwpożarowej i ratownictwa medycznego. Konkurs odbył się w formie pisemnej, uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Wiedzę uczestników oceniała komisja w składzie: druh Robert Garcarzyk, druh Piotr Worwag, druh Tomasz Krajewski. Najlepsi okazali się:
I miejsce – Dominik Paniczko klasa 6 a,
II miejsce – Oliwier Gruszka, klasa 6 b.
III miejsce – Kacper Motyka, klasa 5 a.
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W konkursie udział jeszcze wzięli: Filip Kuś – klasa 5b, Szymon Brandys – klasa 5b, Paweł Gnizda – klasa 8d,
Mateusz Nesterok – klasa 5 a.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie w postaci bonów do sieci Empik – odpowiednio w kwotach: 150 zł za I miejsce, 100 zł za II miejsce, i 50 zł za III miejsce oraz za udział w konkursie 25 zł.

Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy!
Zwycięzcom gratulujemy!

Iwona Wiśniewska, Dorota Maro.