Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w 5!!!

W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz  bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w inicjatywie, na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

inicjatywa NR: 20230418

Uczniowie naszej szkoły, na przestrzeni lutego i marca uczestniczyli w ciekawych lekcjach online, m. in.

– Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów,

– Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie,

– Dbam o swoją prywatność online,

– Jak odróżnić fake od newsa,

– Cyfrowy ślad – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł.

Poza tym na lekcjach informatyki rozmawialiśmy o tym jak bezpieczne korzystać z sieci, co zrobić jeśli zaniepokoi nas czyjeś zachowanie w Internecie. Jak reagować na czyjąś agresję i gdzie prosić o pomoc w razie, gdy komuś dzieje się krzywda.

Uczniowie starszych klas wykonali komiksy. Ku przestrodze innym przedstawili w nich historie osób nieodpowiednio korzystających z Internetu, które źle się dla nich skończyły.