Nowości w bibliotece

W tym roku, po dwuletniej przerwie, grupa czytelników z naszej szkoły wybrała się na Targi Książki do Krakowa. Nie było łatwo zebrać grupę, ale się udało. Większość uczestników wyjazdu była bardzo zadowolona i już deklaruje wyjazd na Targi w przyszłym roku. To cieszy.

Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców i szkoły udało się dokupić kilka ciekawych tytułów do naszej biblioteki. Bardzo za to dziękujemy.

Dzieci z klas młodszych znają dobrze perypetie kota Cukierka z książki Waldemara Cichonia. Okazało się, że autor zaczął pisać podobną serię książek, tym razem o psie Riko: „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”,„Zaszczekaj to jeszcze raz!”, „Kto szczeka, nie błądzi” . Myślę, że też będzie ciekawie.  

Tym, którzy chcą poczytać po śląsku, polecam książki pana Cichonia: „Zdarzyło sie na Ślonsku” i „Tam, kaj rodzom się djamynty”. Historie pisane są po śląsku i po polsku.

Miłośnikom „Biura detektywistycznego Lassego i Mai” Martina Widmarka polecam trzy najnowsze tytuły:  „Tajemnica dancingu”, „Tajemnica filmu”, „Tajemnica detektywa” oraz przygody małych detektywów napisane   w formie komiksu: „Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy”,„Zielona dywersja i inne komiksy”.

Znalazłam też serię książek o zabawnych perypetiach rodzinki rabusiów: „Rodzina Obrabków i urodzinowy skok”, „Rodzina Obrabków i złoty diament”, „Rodzina Obrabków i psia sprawa”.

 Na półkach biblioteki znalazł się też najnowszy tytuł serii „Magicznego drzewa” Andrzeja Maleszki – „Geniusz”, kolejna część przygód skarpetek Justyny Bednarek: „Sekretna historia skarpetek”, kolejne zabawne historie pisane przez Grzegorza Kasdepke:„Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”, „Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”, „Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet”.

Tym ciekawskim i dociekliwym polecam świetną serię książek Bogusia Janiszewskiego: „To, o czym dorośli ci nie mówią…”. Znajdziecie w niej wiadomości o emocjach, mózgu, sztucznej inteligencji, klimacie, ekonomii i polityce. To książki dla starszych, młodszych  i dla dorosłych. Polecam.

Fani Harrego Pottera mogą sięgnąć po scenariusze filmowe i teatralne napisane na podstawie książek J. K. Rowling: „Harry Potter i przeklęte dziecko”,„Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore’a”, „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda”.

To oczywiście nie wszystkie nowe książki w naszej bibliotece. Część funduszy przeznaczyłam na zakup kolejnych lektur obowiązkowych, tych, których jest tylko kilka sztuk na półce. Dokupiłam kilka egzemplarzy komiksu „Kajko mi Kokosz. Szkoła latania”   Janusza Christy, lekturę Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, Danuty Parlak „Kapelusz pani Wrony” i poszukiwaną lekturę klas starszych E. Hemingway’a „Stary człowiek i morze”.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z oferty nowych i starszych tytułów.

Justyna Walczak

        

Komentarze są wyłączone.