Wycieczka do Muzeum Chleba

W dniu 29.09.22r. klasy 1a i 2b wybrały się do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o historii chleba i tradycjach z tym związanych, zobaczyły mnóstwo eksponatów sprzed wielu, wielu lat oraz uczestniczyły w warsztatach wypieku pieczywa. Samodzielnie formowali z przygotowanego ciasta plecionki, które po upieczeniu ze smakiem spałaszowali. Ogromną atrakcją było zwiedzanie szkolnej sali sprzed stu lat. Dzieci siedziały w dawnych szkolnych ławkach, obejrzały stroje, dowiedziały się wielu ciekawostek o dawnych zwyczajach panujących w szkołach, a także mogły pisać lub rysować rysikiem na kamiennych tabliczkach. Twórca muzeum p. Piotr Mankiewicz opowiedział w przejmujący sposób o szacunku do chleba, kiedy to podczas wojny ludzie cierpieli głód. Jak zawsze do domu wróciliśmy pełni wrażeń.