Ależ to był dzień!

W piątek 3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mikołowie odbył się FESTYN RODZINNY i naprawdę wiele się działo. Na gości czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Tradycyjnie już odbyły się konkursy rodzinne, w których można było wygrać wspaniałe nagrody.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria, do której ustawiła się długa kolejka chętnych. Wśród prawie 400 nagród były m.in. zaproszenia do Multikina, KFC, Lodowato, McDonald’s, naleśnikarni “Pod Belkami”, sal zabaw “Nibylandia” i “4Kids”, jak również nagrody rzeczowe: koszulki, pendrive’y, plecaki, bidony, puzzle, zabawki, rękawiczki rowerowe, torby podróżne, piłki i wiele innych. Nikt nie odszedł z pustymi rękami, gdyż każdy los był wygrany.

Przez cały czas trwania festynu goście mieli możliwość spróbować swoich sił w turnieju szachowym, jak również turnieju Molkky, specjalnie zorganizowanym przez firmę Flamberg, która jednocześnie przygotowała stanowiska, na których duzi i mali mogli pograć w przeróżne gry planszowe. Kolejną atrakcją były lekcje języka migowego, połączone z ćwiczeniami pokazującymi, jak w codziennym życiu radzą sobie osoby niewidome.

Na miłośników matematycznych łamigłówek czekały panie z MathRiders z licznymi zadaniami do wykonania i nagrodami dla najlepszych. Nie mogło zabraknąć zawodów sportowych, w których udział brali zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano stanowiska plecenia warkoczyków, malowania twarzy i robienia tatuaży. Długie kolejki ustawiły się również przed  dmuchańcami – dla młodszych dzieci dmuchany zamek, a dla starszych ścianka wspinaczkowa, która okazała się nie lada wyzwaniem.

Duże emocje wzbudziło pojawienie się wozów strażackich i policyjnych. Dzieci mogły posłuchać, na czym polega praca mundurowych, a także poczuć się jak prawdziwy policjant czy strażak, siedząc w radiowozie i wozie strażackim. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz akcję gaśniczą.

Na specjalnie przygotowanym stoisku uczestnicy festynu mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, a także zasięgnąć porady, jak dbać o zdrowie.

W kawiarence na gości czekały pyszne ciasta upieczone przez rodziców, a dla miłośników konkretów- bigos, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem. Najmłodsi zajadali się popcornem i watą cukrową.

Było to popołudnie pełne wrażeń, dobrej zabawy, uśmiechu i radości. Dzięki hojności sponsorów wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za współorganizację festynu, jak również wszystkim sponsorom i partnerom, dzięki którym było to tak wspaniałe wydarzenie.

Sponsorzy i partnerzy Festynu Rodzinnego:

• Sklep Flamberg-Gry Planszowe i Karciane
  • Tactic Games-organizator akcji “Molkky w Polsce”
  • Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołowie
  • Straż Miejska w Mikołowie
  • Pani Patrycja Lyska- przychodnia “Mariamed”
  • MathRiders
  • PKO Bank Polski Mikołów
  • Mikołowski Bank Spółdzielczy
  • Firma BO-STAR Bożena Mentel-Starowicz
  • Firma “P.U.H. Widlak Andrzej Kocełak”