Akcja wolontariatu szkolnego w bibliotece i świetlicy

W dniach 17, 18 i 19 maja uczniowie z klas 7 i 8 zaangażowali się w kolejną akcję Szkolnego Koła Wolontariatu. Razem z biblioteką szkolną oraz we współpracy ze świetlicą ruszyła pomoc w nauce skierowana do młodszych uczniów naszej szkoły. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów klas 1-3, jak i ich starszych kolegów.

W tych dniach wolontariusze pomagali w odrobieniu zadań i nauce oraz spędzili czas z młodszymi na wspólnej zabawie. Druga grupa dzieci zaproszona została w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, do wysłuchania przygód Cukierka – bohatera książek Waldemara Cichonia. Młodsi uczniowie byli szczerze zachwyceni, gdyż starsi koledzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i empatią. Z kolei nasi siódmo- i ósmoklasiści zaprezentowali naprawdę wspaniałą postawę, gdyż oprócz wiedzą dzielili się swoimi doświadczeniami ze szkoły.

Mamy nadzieję, że od przyszłego roku podobna inicjatywa ruszy pełną parą i stanie się stałym elementem działań w naszej szkole. Wszystkim zaangażowanym, a szczególnie pani Justynie Walczak i pani Stefani Hernas, bardzo dziękujemy za pomoc i opiekę nad uczniami.

Joanna Synowiec

Katarzyna Noga

Komentarze są wyłączone.