Pomoc dla Ukrainy

W piątek zakończona została w naszej szkole zbiórka na rzecz Ukrainy. Bardzo dziękujemy za Państwa ogromną hojność. Udało się nam zebrać wiele produktów spożywczych, higienicznych, opatrunkowych oraz śpiwory, koce, kołdry, karimaty.  Ze szkoły wyjechało 5 pełnych samochodów z darami. Zebrane rzeczy przekazane zostały do Domu Kultury w Mikołowie. Z powodu nadmiaru darów, zbiórka w MDK została zakończona już we wtorek. Wsparliśmy jako szkoła również inne okoliczne akcje. Część trafiła do OSP w Łaziskach Górnych, która wspólnie z oddziałem w Tychach przewoziła dary na granicę. Z kolei część przekazana została do uchodźców, którzy swoje schronienie znaleźli u rodzin w Mikołowie. Natomiast słodycze zebrane podczas akcji zawiezione zostały dla dzieci na dworzec do Katowic. To tam znajduje się punkt wsparcia dla tych, którzy bezpośrednio wychodzą z pociągu jadącego do Polski z Ukrainy.

Dziękujemy jeszcze raz za Państwa otwarte serca i pomoc tych wszystkich, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki.

Katarzyna Noga