Ogłoszenie SU

Samorząd Uczniowski prosi o przyłączenie się społeczności uczniowskiej SP 5 do trzech następujących akcji pomocy dzieciom z Ukrainy:

1. Ogłaszamy zbiórkę „Dzieci dzieciom”
Zbiórka trwa od jutra, tj. 1 marca do piątku 4 marca, zbieramy rzeczy i zabawki dla dzieci. Mogą to być przybory szkolne, takie jak: kredki, mazaki, bloki, zabawki, gry – drobne rzeczy dla dzieciaków, aby choć na chwilę oderwać ich od trudnej rzeczywistości. Przedmioty nie muszą być nowe, ale niezniszczone. To może być drobnostka, ale pamiętajmy, robimy to dla dzieci!

2. Każda klasa 4-8 do piątku przygotowuje do wyboru: plakat, nagranie itp., coś, co będzie świadczyło o tym, że jesteśmy solidarni w Ukrainą. W piątek robimy zdjęcia i umieszczamy na stronie i fb szkoły.

3. Dzień „Solidarni z Ukrainą”.
W czwartek, 3 marca, uczniowie mogą przyjść ubrani z dodatkiem barw flagi Ukrainy- aby pokazać naszą solidarność z mieszkańcami Ukrainy.

Magdalena Gruszka
Monika Bundyra