Akcja charytatywna

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: Mały gest, wielki cel. Akcja ma na celu wysyłanie własnoręcznie przygotowanych kartek urodzinowych lub rysunków dla dzieci ciężko lub przewlekle chorych. Zapraszamy do udziału w akcji dla wybranych dzieci:

Jakuba Piecyka, który 11-te urodziny będzie obchodził 25 listopada 2021 r. Chłopiec podczas porodu doznał niedotlenienia mózgu w wyniku czego ma uszkodzony nerw wzrokowy (nie wiadomo ile widzi), opóźniony rozwój psychoruchowy, lewostronne porażenie mózgowe, wyciek w serduszku. Wypowiada tylko kilka pojedynczych słów. U Jakuba zdiagnozowano autyzm.

Zainteresowania chłopca: bardzo lubi dziewczynkę z youtube Misia i ja oraz jej rodziców Marzena i Marek. Kuba ich rozpoznaje, tak samo jak znaczek youtube i tik tok. Chłopiec ucieszy się także z każdego innego rysunku.

Roksany Buchholz, która 5-te urodziny będzie obchodzić 23 listopada 2021 r. Dziewczynka ma wrodzoną wadę genetyczną, która spowodowała skoliozę, obniżony rozwój psychoruchowy, niedowidzenie i zez rozbieżny. Obecnie dziewczynka nie wstaje, przemieszcza się na pupie, prowadzona jest w stanie przejść kawałek drogi, jednak sama nie potrafi utrzymać równowagi. Nie mówi. Roksanka jest pod opieką wielu specjalistów.

Zainteresowania dziewczynki: bardzo lubi zwierzątka tj. krowy, koty, psy a najbardziej kocha sowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Dzięki swojemu zaangażowaniu możesz sprawić, że dzieci miło spędzą swoje urodzinki.

Kartki urodzinowe lub rysunki prosimy przynosić do szkoły od 8 listopada (poniedziałek) do 19 listopada (piątek) i wrzucać do skrzynki, która znajduje się u pani woźnej.

Organizatorzy: I. Wiśniewska, W. Wowra.

Komentarze są wyłączone.