Kampania „19 dni”

„Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

STOP PRZEMOCY – MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA   „19 DNI”    PRZECIWKO   PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do udziału w kampanii. Klasy 1a, 2b, 3b zrobiły przepiękne plakaty pod hasłem „STOP przemocy”, a dodatkowo klasy 1a i 1 b  brały udział w zajęciach profilaktycznych, po których uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Kampania trwa od 1 do 19 listopada. Po zakończeniu zapraszamy na fotorelację z działań kampanijnych pozostałych klas.

Przygotowanie: Pedagog i Psycholog

Komentarze są wyłączone.