Urodziny Pluszowego Misia

25 listopada dzieci naszej „Piątki” przyszły do szkoły wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami. W ten sposób świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia. Z historią tego święta można było zapoznać się czytając informacje na gazetkach bibliotecznych. Sporo dzieci przystąpiło do konkursu pt.: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” w klasach młodszych królowały prace plastyczne, chociaż zdarzały się też krótkie opisy a nawet wierszyk. Uczniowie klasy Ve napisali ciekawe listy do swych pluszowych przyjaciół, które potrafiły wzruszyć czytelnika. Prace plastyczne oceniała bibliotekarka Justyna Walczak i p. Celina Jagiełka, a prace pisemne bibliotekarka i p. Anna Rowińska. Wśród uczniów klas młodszych wyróżnieni zostali:

– Dominik Paniczko z kl. IIIa ,

– Wiktoria Kania z kl. IIIa,

– Maja Stawecka z kl. IIIa.

Szcególnie chcieliśmy wyróżnić uczniów klas pierwszych, którzy wykonali portrety swoich ulubieńców samodzielnie i przy pomocy rodziców napisali kilka słów o nich. Sa to:

– Nataniel Hast z kl. Ib

– Dominik Pytlik z kl. Ib

– Alicja Liwa z kl. Ib

Wśród uczniów klas starszych na pochwałę zasłużyli:

 – Nikola Sprycha z kl. Ve za list do misia, który najpierw opiekował się jej mamą, potem Nikolą, która przekazała go swojej młodszej siostrze,

Dawid Fojt z kl Ve za list, w którym poznajemy historię jego misia towarzysza  dzieciństwa, który został przekazany do Domu Dziecka ale w pamięci Dawida zostanie na zawsze,

Antek Wiśniowski z kl. Ve za list o wymarzonym Pikachu, którego zgubił na wycieczce w górach, ale ma nadzieję, że przyniósł on radość dziecku, które go znalazło.

BRAWO! GRATULUJEMY!

Wystawę najpiękniejszych prac plastycznych można obejrzeć w naszej bibliotece.

ZAPRASZAMY

 

 

Komentarze są wyłączone.