Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości,  obchodzone 11 listopada, to ważny i piękny dzień w życiu każdego Polaka. Po 123 latach niewoli Polska pojawiła się znów na mapie Europy  i stała się wolnym państwem.

W dniu 8 listopada odbyła się w naszej szkole  uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło oraz o godzinie 11.11 odśpiewanie wszystkich zwrotek  hymn państwowego – Mazurka Dąbrowskiego.

Uczniowie starszych klas pod kierunkiem nauczycieli – p. Urszuli Kret, p. Justyny  Walczak, p. Anny Rowińskiej i p.Krzysztofa Szczepaniaka w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego, łącząc je z wydarzeniami Powstań Śląskich . Na akademii mieliśmy zaszczyt gościć Panią Janinę Piechę, byłą nauczycielkę nasze szkoły.

Przedstawienie wywarło na nas duże wrażenie, skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny.

 
 

Komentarze są wyłączone.