Uczniowie SP 5 na XI Powiatowym Festiwalu Nauki

14.03.2019 r. odbył się w Miejskim Domu Kultury Festiwal Nauki. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej imprezie prezentując  projekt  pt. „ Gdy znikają słowa … to chodzi o pieniądze – Denominacja”.

Uczniowie klasy 7a: Kamil Kokoszka, Julia Makosz i Pola Teodorowska przywołali wspomnienia oraz zaprezentowali:

• na czym polegała denominacja,
  • w jaki sposób przeliczano stare złotówki na nowe,
  • jak wyglądały banknoty sprzed denominacji,
  • jakie rachunki płacili nasi rodzice,
  • ile kosztowały produkty codziennego użytku.

Na naszym stanowisku można było obejrzeć banknoty sprzed denominacji w 1995 roku, rachunki opiewające na  kwoty w milionach i tysiącach. Można było zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrodę oraz zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe w fiacie 125 p.

Młodzi ludzie z zainteresowaniem  przyglądali się i  słuchali o reformie walutowej, która miała miejsce  24 lata temu.

Ogromne podziękowanie za zaangażowanie i piękną prezentację dla: Kamila Kokoszki, Julii Makosz i Poli Teodorowskiej.

Do zobaczenia na Festiwalu Nauki za rok.

opiekun projektu: Anna Drzas

koordynator: Magdalena Stasiak