5 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2007 roku w 40 krajach na świecie – w Polsce już po raz 10. Na temat bezpieczeństwa w Internecie mówią Wam rodzice, wychowawcy, słyszycie o tym na lekcjach informatyki, zasady, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, umieszczone są na gazetkach szkolnych. Uroczystość, która odbyła się 5 lutego, również miała na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.

Uczniowie w trakcie lekcji informatyki dowiadywali się o niebezpiecznych zachowaniach w Internecie i ich konsekwencjach, o tym jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Wzięli również udział w konkursach, które polegały na wykonaniu projektów:

Uczniowie klas 4-5: Plakat ilustrujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

I miejsce Joanna Kos

II miejsce Natalia Świtała

III miejsce Zofia Wiśniowska

Uczniowie klas 6-8: Hasło/rymowanka/wiersz mówiące o tym, jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieciowych:

I miejsce Natalia Osmalak

II miejsce Miłosz Wyrobek