Wycieczka do Warszawy

W dniach 23-25.04.2018 r. uczniowie klasy 4c i 4d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy budynek Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycznym. Idąc dalej dotarliśmy do Barbakanu, średniowiecznej baszty. Udaliśmy się autokarem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów wycieczki. Wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.

Niezwykle ważnym momentem wycieczki stała się wizyta na Stadionie Narodowym, co było spełnieniem naszych marzeń. Ponadto niezwykłą atrakcją była Telewizja Polska (TVP I), gdzie odbyło się nagranie edukacyjne pt.: Domisie, TVP Sport dla zagorzałych kibiców. Odwiedziliśmy Teatr Narodowy i zobaczyliśmy go od kulis. Kulminacyjnym punktem programu wycieczki był Sejm RP, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia posłów.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc: Grób Nieznanego Żołnierza, Belweder, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Małego Powstańca, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury, Krakowskie Przedmieście i Warszawską Syrenkę.

Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz natłoku wrażeń, jesteśmy zadowoleni. Mamy nadzieje, że ponownie odwiedzimy to wspaniale miasto.

I. Mazur

Komentarze są wyłączone.