Święto mikołowskiej „Piątki”

W piątek, 22 grudnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto: Dzień Patrona Gustawa Morcinka. Gustaw Morcinek, to śląski pisarz, który wyrastał wśród śląskiego ludu, poznał  jego ciężką pracę, dobroć i życzliwość, fascynował się śląską i beskidzką gwarą,  zwyczajami i podaniami. To  co widział, słyszał  i sam przeżył opisał w swoich książkach. O tym, za co pokochał śląską ziemię i jej lud przypominamy co roku dzieciom i młodzieży w czasie obchodów święta mikołowskiej „Piątki”.

W tym roku dzieci z klas Vb, IVd i VIa przygotowały inscenizację zabawnego opowiadania G. Morcinka pod tytułem: „O tym, jak górnik Pumperla chciał oszukać Św. Barbórkę” pod kierunkiem pań: Justyny Walczak i Anny Rowińskiej. Tańcami i śpiewem przedstawienie ubarwiły dzieci z klas IIa i IIIe przygotowane przez panie: Joannę Czagien  i Małgorzatę Zajączkowską. Dekoracje oraz kostiumy małych aktorów przygotowały panie: Katarzyna Pakura, Iryna Mazur i Urszula Kret. Zabawa była przednia.