VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w „piątce” – podsumowanie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”39″ gal_title=”Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”]

Nasz szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Przygotowania do święta rozpoczęły się w połowie września. Wspólnie z uczniami ozdobiliśmy całą szkołę. Wszędzie można było dostrzec rysunki, karteczki, kwiatki, rymowanki związane z tabliczką mnożenia. W holu zawisło mnóstwo balonów, na których widniały przykłady z mnożenia. Wszystko po to, żeby zachęcić uczniów oraz ich rodziców do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W dniach od 25 – 28 września wszyscy utrwalaliśmy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole. Mogliśmy to robić tradycyjnie z kartki lub korzystając ze specjalnej aplikacji na telefonie.

W środę odbył się konkurs dla klas III- VII „Łamigłówki Matematyczne”, podczas którego wyłoniliśmy zwycięzców :

  • w kategorii klas III – IV: I miejsce zdobyła Aleksandra Kasperczyk, II miejsce: Maja Cimochowska, III miejsce: Karolina Zdziebło i Julia Krzekotowska. Wszystkie uczennice z klasy IV a.

  • w kategorii klas V- VII: I miejsce zdobyli: Radosław Bednarczyk i Patryk Student z klasy VI a, II miejsce Julia Makosz – kl. VI a

29 września, w piątek miał miejsce finał tej akcji. Dzień rozpoczęliśmy od apelu na sali gimnastycznej, gdzie oficjalnie wspólnie z panią dyrektor i uczniami rozpoczęliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci były ubrane w koszulki, na których widniały przykłady tabliczki mnożenia. Od samego rana komisja uczniowska pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich rodziców, dziadków, bliższej i dalszej rodziny. Następnie nauczyciele matematyki wraz ze swoimi asystentami przeegzaminowali wszystkich uczniów z klas IV – VII. Później delegacja uczniów wraz z opiekunami wyszła na rynek. Przepytaliśmy tabliczki mnożenia: przechodniów, sklepikarzy, urzędników, fryzjerów, ciastkarzy, dziennikarzy, pracowników MDK i Biblioteki Miejskiej.

Specjalnymi uczestnikami tej „odpytywanki” byli: Pan Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, z– ca dyrektora CUW, radny Mikołowa oraz z- ca komendant Straży Miejskiej. Najstarszą osobą, która z miłą chęcią poddała się testowi była 84– letnia Pani. Z tabliczką mnożenia była za pan brat. Po półtoragodzinnej wyprawie wróciliśmy z uczniami do szkoły. Dzieci były pod wrażeniem.

W ten sposób zakończyliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do następnego roku.

UTRWALAJCIE SOBIE TABLICZKĘ MNOŻENIA.

nauczyciele matematyki

Komentarze są wyłączone.