XIX Rajd Kolarski

9 września uczniowie klas  starszych naszej szkoły wzięli – jak co roku – udział w Rajdzie Kolarskim Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę Września 1939. Tym razem starszym dzieciom jadącym pod opieką pana Gabriela Sroki i pana Tomasza Brysza towarzyszyła duża grupa uczniów  klasy III b wraz z rodzicami i wychowawcą.

Pogoda była wspaniała, świeciło słońce i było bardzo ciepło. Mogliśmy się więc delektować przejażdżką, poznać okolice, zobaczyć z bliska bunkry i usłyszeć wiele ciekawych informacji o obronie Śląska.

W czasie rajdu był czas na świetną zabawę – np. na placu zabaw w Łaziskach i podczas konkursów na mecie rajdu w Gostyni – oraz na chwile zadumy pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Września z 1939.

Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza grupa będzie jeszcze liczniejsza.

W. Gracka