Wycieczka do Wrocławia

 29 maja klasy 4a i 4d odwiedziły Wrocław.

Wrocław przywitał nas deszczem, więc najpierw udaliśmy się do Afrykarium, które okazało się główną atrakcją wyjazdu. Spacerując po obiekcie zapoznaliśmy się ze zróżnicowanymi ekosystemami Czarnego Lądu.Podziwialiśmy liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki, żółwie i inne duże ryby, które oglądaliśmy z podwodnego akrylowego tunelu o długości ok. 18m i grubości 25 cm.

Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie zamieszkują pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli obserwowaliśmy krokodyle i manaty.

Następnie zwiedziliśmy całe zoo wraz z pawilonami. Pogoda dopisywała, było ponad 30 stopni Celsjusza, więc spotkanie ze zwierzętami przebiegało w radosnej atmosferze.

Wrocław to miasto ponad 100 mostów, niektóre mieliśmy okazję zobaczyć. Widnieje tam także najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – Sky Tower, który mogliśmy podziwiać
z bliska.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczkę zakończyliśmy ok. 2000 na parkingu szkolnym, przywitani przez oczekujących na nas rodziców.

E. Dudzińska

Komentarze są wyłączone.