Święto Matematyki

Od dwóch miesięcy klasa IV c przygotowywała dekorację na Święto Matematyki. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – sala i korytarz były wystrojone plakatami, śmiesznymi hasłami, ciekawostkami matematycznymi oraz kolorowymi liczbami, wzorami.

I w końcu 13 marca wszyscy uczniowie klasy IVc pięknie ubrani czekają na swoje koleżanki i kolegów, aby zachęcić ich do rozwiązania zagadek matematycznych, czy łamigłówek logicznych.

Od godziny 8.00 do 13.00 uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych dzielnie pracowali, wytrwale rozwiązywali zadania, dążyli do osiągnięcia najlepszych wyników. Wszyscy mieli okazję wykazać się sprawnością rachunkową, manualną, orientacją przestrzenną, dobrą pamięcią i innymi zdolnościami.

Uczniowie, którzy rozwiązali siedem lub osiem zadań otrzymali w nagrodę medal oraz prawo do zwolnienia z pytania i niezapowiedzianych klasówek.

Dziękujemy uczniom klasy IVc za organizację i przeprowadzenie tak wspaniałego Święta Matematyki!

Danuta Uryga