Wycieczka Szkolnego Koła Wolontariatu

18 czerwca uczniowie klas 7 i 8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się pociągiem na wspólne zwiedzanie Krakowa. Oprócz opiekunów Koła na wycieczkę wybrał sie z nami ks. Jarosław, który pełnił rolę przewodnika i oprowadził nas po najpiękniejszych zakątkach Krakowa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy pod Barbakanem, następnie spacerem wzdłuż murów Wawelu przeszliśmy do kościoła franciszkanów, aby podziwiać piękny witraż autorstwa Wyspiańskiego oraz kopię Całunu Turynskiego. Później udaliśmy sie na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy muzeum archeologiczne znajdujące się w podziemiach Krakowa. Na koniec dnia odpoczywaliśmy na trawie w pobliżu smoka wawelskiego i z pięknym widokiem na Wisłę.

Mimo upału i zmęczenia wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki.

Od września zapraszamy uczniów klas 7 i 8, aby dołączyli do naszego grona.