Uroczyste otwarcie niezwykłych sal

W piątek 21.10.2022 r w naszej szkole oficjalnie otwarto do użytku dwa nowe pomieszczenia dostosowane do pracy z uczniami z niepełnosprawnościami, są to: Sala  Doświadczania Świata oraz sala rewalidacji ruchowej i integracji sensorycznej SI.  Sale sfinansowano ze środków otrzymanych na realizację zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy.

W uroczystym otwarciu sal uczestniczyli zaproszeni goście, którzy wspomagali szkołę w realizacji tego przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Mikołowa i jego zastępcy, Naczelnik Wydziału Oświaty, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Przewodnicząca Komisji Społecznej Rady Miasta Mikołowa oraz Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły.

Nasza uczennica Anastazja zaprezentowała gościom, w jaki sposób na zajęciach w szkole można wykorzystać: magiczną ścianę, basen z podświetlanymi piłeczkami, kolorową drabinę, panele sensoryczne, kulę plazmową, biały domek sensoryczny, kolumnę bąbelkową, kaskadę światłowodową.

Wszystkie te urządzenia wpływają na zmysły dziecka poprzez dźwięk, światło i zapach. Służą do wyciszenia, relaksacji, pozytywnie wpływają ma koncentrację, pamięć i aktywność fizyczną.

W drugiej sali do rehabilitacji ruchowej i zajęć SI działania poszczególnych urządzeń zaprezentował uczeń Adam, który pod czujnym okiem fizjoterapeutki pani Izabelli ćwiczył na kładce do ćwiczeń równoważnych, beczce, huśtawce (helikopter, trapez platforma) równoważni kołysce oraz na trampolinie z poręczą i pagórkach.

Sala ta została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego i dotykowego. Sprzęty mają za zadanie wzmacniać utrzymanie równowagi, procesy koordynacji wzrokowo- ruchowej, orientacji w przestrzeni oraz rozwijać zmysł dotyku.

Tak wyglądały sale przed zmianami:

Komentarze są wyłączone.