E-podręczniki

 e-podreczniki_logo_www_O projekcie

Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami.  Dlatego zostały stworzone e-podręczniki. Mają być odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania  nowoczesnej, cyfrowej szkoły.

 

Baw się i ucz

62 e-podręczniki do 14 przedmiotów i edukacji wczesnoszkolnej, w sumie 5195 lekcji – takie zasoby udostępnimy na naszej platformie w nowym roku szkolnym. Podzielone są na cztery główne bloki:

  • edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3)
  • szkoła podstawowa (klasy 4-6)
  • gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Podręcznik dla najmłodszych to niezwykły świat ludzi i Zgrzyciaków, które pomogą dzieciom w zgłębianiu tajemnic, rozwiązywaniu zagadek i zadań.

Starsi uczniowie znajdą e-podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, przyrody, matematyki, zajęć komputerowych i informatyki, biologii, geografii, fizyki, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa. A w nich mnóstwo zadań interaktywnych, krzyżówek, filmików. Będą wirtualne podróże i eksperymenty.

Na platformie znajdzie się dodatkowo 2500 uzupełniających zasobów metodycznych i dydaktycznych. Programy nauczania, scenariusze lekcji, poradniki dla nauczycieli oraz zbiór lektur szkolnych. Wszystkie zasoby zostaną udostępnione na zasadach pełnej otwartości dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń. Mogą z nich korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice, edukatorzy i amatorzy, entuzjaści Internetu i sceptycy.

Aby skorzystać z e-podręczników, wystarczy wejść na stronę www.epodreczniki.pl, wybrać poziom edukacyjny, przedmiot i rozpocząć pracę. W razie potrzeby można skorzystać z wideo-tutorialu dostępnego po wejściu w bibliotekę e-podręczników System pomocy dla epodręczników.