Spotkanie z autorką książki Mikołaj i tajemnica liczby 1222

W dniu 14 czerwca w naszej szkole miało miejsce spotkane z autorką Marią Lipok-Bierwiaczonek, która w pięknie ilustrowanej książce Mikołaj i tajemnica liczby 1222 przybliżyła dzieciom historię i ciekawostki związane z rozwojem miasta Mikołów. Uczniowie klas 1-3 przygotowali przedstawienie ukazujące atrakcje kulturalne oraz proces industrializacji Mikołowa. Autorka zachęcała dzieci, żeby stale rozwijały w sobie ciekawość poznawczą, która jest podstawą pracy każdego naukowca i badacza, a także autora publikacji. Uczniowie zadawali wnikliwie pytania związane z pracą twórczą pisarza i charakterystycznymi punktami z mapy miasta, autorka chętnie odpowiadała. Dziękujemy za wizytę i mądrą lekturę promującą Mikołów.