Co to był za dzień!

W piątek 2 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mikołowie po raz kolejny odbył się FESTYN RODZINNY i naprawdę wiele się działo. Na gości czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Na szkolnym trawniku odbywały się konkursy i atrakcje przygotowane przez sklepy Biedronka i Decathlon. Dzieci mogły spróbować sił w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, wygrywając koszulki i bluzy ufundowane  przez firmę Jeronimo Martins Polska S.A.

Tradycyjnie już odbyły się konkursy rodzinne, w których można było wygrać wspaniałe nagrody, w tym nagrodę główną – cztery bilety do Energylandii.

Podobnie jak w zeszłym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria, do której ustawiła się długa kolejka chętnych. Wśród ponad 400 nagród były m.in. zaproszenia do KFC, McDonald’s, bony do sklepu Empik, jak również nagrody rzeczowe: smartwatche, pendrive’y, piłki, plecaki, bidony, kubki, zabawki, torby plażowe, sprzęt sportowy i wiele innych. Nikt nie odszedł z pustymi rękami,   a emocje sięgnęły zenitu, kiedy o godzinie 19.00 odbyło się losowanie głównej nagrody – roweru ufundowanego przez firmę „Somirbike” w Mikołowie.

Rewelacją festynu okazała się  pizza specjalnie wypiekana przez  pasjonatów kuchni włoskiej. Łącznie upiekli dla dzieci 50 pizz, z których nie został nawet kawałek :)

Na miłośników matematycznych łamigłówek czekała ekipa z MathRiders z licznymi zadaniami do wykonania i nagrodami dla najlepszych. Wielbiciele sielskich klimatów mogli przygotować sól ziołową na specjalnym stanowisku zorganizowanym przez Zagrodę „Niezłe Ziółka”.  Natomiast na pasjonatów chemicznych eksperymentów czekały doświadczenia z suchym lodem.

Podobnie jak w zeszłym roku dzieci mogły nauczyć się kilku słów w języku migowym, jak również przekonać się, jak w codziennym życiu radzą sobie osoby niewidome. Firma Flamberg przygotowała stanowiska, na których duzi i mali mogli pograć w gry planszowe. Po raz pierwszy w Mikołowie odbył się turniej Rummikub, którego zwycięzca zakwalifikował się do Mistrzostw Polski 2023.

Nieodłączną częścią festynu były zawody sportowe. W tym roku to: profesjonalny trening boku, mecze piłki nożnej oraz siatkówki. Swoich sił próbowali uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz po raz pierwszy absolwenci naszej szkoły.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano stanowiska plecenia warkoczyków, malowania twarzy i robienia tatuaży. Długie kolejki ustawiły się również przed  dmuchańcami – dla młodszych dzieci dmuchany zamek, a dla starszych Big Ballers.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć wozów strażackich i policyjnych. Dzieci mogły posłuchać, na czym polega praca mundurowych, a także poczuć się jak prawdziwy policjant czy strażak, siedząc w radiowozie i wozie strażackim.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz akrobatyki na kole przeprowadzony przez absolwentkę naszej szkoły Dominikę Dudek.

W kawiarence na gości czekały pyszne ciasta upieczone przez rodziców, a dla miłośników konkretów – bigos, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem. Najmłodsi zajadali się popcornem i watą cukrową.

Było to popołudnie pełne emocji, dobrej zabawy, uśmiechu i radości. Dzięki hojności sponsorów wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za współorganizację festynu, rodzicom za wsparcie finansowe, przekazane gadżety, ciasta i pomoc w organizacji. Partnerom i sponsorom za wsparcie i obecność na naszej imprezie. Do zobaczenia za rok!

Sponsorzy i partnerzy Festynu Rodzinnego:

 • Sklep sportowy Decathlon
 • Zagroda i Ogrodnictwo “Niezłe Ziółka”
 • MathsRiders
 • Sklep Flamberg-Gry Planszowe i Karciane
 • Rummikub
 • Jeronimo Martins Polska S.A.
 • Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołowie
 • Straż Miejska w Mikołowie
 • Skelp rowerowy “Somir bike”
 • PKM Sp. z o.o.
 • Tramwaje Śląskie S.A.
 • Mikołowski Bank Spółdzielczy
 • Firma BO-STAR Bożena Mentel-Starowicz
 • Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
 • Ekaterra Poland Sp. z o.o.
 • Pan Mariusz Saratowicz
 • Pan Damian Cholewa
 • Pan Paweł Winter
 • FHU Moto Centrum Mikołów
 • Elar Tech Mikołów
 • TVH Tychy
 • WURTH Tychy
 • HANGA Katowice
 • INTER CAR SILESIA Ruda Śląska
 • FUCHS OIL CORPORATION Gliwice
 • LDT Mikołów
 • Silport S.A.
 • Restauracja “Replay”
 • Restauracja KFC
 • Restauracja McDonald’s
 • Ego Eimai
 • Zakład Piekarniczy “Sezam”
 • Ivory-Vending S.C. Dorota Kątna-Owsiany, Bogdan Potrzeba
 • “Frykasy” Sklep Pełen Smaków
 • Wydawnictwo Nowa Era

Agata Dziwoki

Komentarze są wyłączone.