Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Z tej okazji w naszej szkole przygotowano gazetkę ścienną z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Dzieci w klasach zapoznały się z prezentacją dotyczącą autyzmu, obejrzały krótkie, tematyczne filmy oraz wzięły udział w ćwiczeniach sensorycznych, które pozwoliły im na chwilę wejść w rolę osoby autystycznej.

W związku z tym, że kwiecień jest miesiącem zarezerwowanym dla propagowania wiedzy na temat autyzmu nasi uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Autyzm- wiem, rozumiem, pomagam.”

Swoimi działaniami daliśmy społeczeństwu sygnał, że rozumiemy, akceptujemy i solidaryzujemy się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Koordynatorzy akcji – Iwona Wiśniewska, Monika Myszor