Program edukacyjno- wychowawczy „Tematy wrażliwe – niekłopotliwe”

Uczniowie klas 1a, 2a i 3a na kolejnych zajęciach z cyklu „Tematy wrażliwe – niekłopotliwe” wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Dzieci dowiedziały się, że data obchodów tego święta nie jest przypadkowa. Przypada ona w 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ osoby z Zespołem Downa posiadają dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w każdej parze. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol tego dnia. Dołączając do Zespołu Kolorowych Skarpetek wspieramy osoby z Zespołem Downa.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowiadania o dziewczynce z ZD, jej rodzinie i codziennym życiu. Obejrzeli film, w którym głównymi aktorami były dzieci z ZD. Poznali zasady zachowania się w stosunku do osób z Zespołem Downa.

Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne – ozdabiały według własnej inicjatywy kolorowe skarpetki, a także pokolorowały, kierując się okreśonymi współrzędnymi, symbole związane ze Światowym Dniem Zespołu Downa. W czasie spotkania dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, chętnie się wypowiadały, ćwiczyły postawę empatii i szacunku wobec osób z Zespołem Downa.


Iwona Wiśniewska, prowadząca zajęcia.

Komentarze są wyłączone.