Z wizytą w starej rozdzielni Elektrowni Łaziska

25 listopada klasy 1A i 3A uczestniczyły w wycieczce do „Muzeum Energetyki” w Łaziskach Górnych. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu wytwarzania, przesyłu oraz wykorzystania energii elektrycznej. Dzieci oglądały wystawę dawnych urządzeń produkujących oraz dokonujących pomiaru prądu elektrycznego, a także zabezpieczeń. Przewodnik opowiadał o turbinie parowej z czasów wojny, przedwojennym silniku na biogaz, aparaturze laboratoryjnej, której pracę podziwiali uczestnicy wycieczki podczas pokazów doświadczeń fizycznych. Działaniu kombinezonu do prac pod wysokim napięciem towarzyszyły grzmoty i pioruny, jak podczas burzy nocą, było to niesamowite widowisko pirotechniczne wywołujące silne emocje. Polecamy!

T. Drabarek