Obchody Roku Romantyzmu Polskiego w naszej szkole

17 listopada 2021 roku Sejm RP ustanowił rok 2022 rokiem Romantyzmu Polskiego. Decyzja ta jest nieprzypadkowa, gdyż równo 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał swoje „Ballady i romanse”. One dały początek tak wspaniałej epoce. Polski romantyzm miał szczególne znaczenie w naszej kulturze oraz historii. Dla uczczenia 200. rocznicy tamtych wydarzeń odbyło się w całym kraju wiele imprez kulturalnych.

W naszej szkole również jest obchodzony ten wspaniały jubileusz. Na głównym korytarzu pojawiła się gazetka okolicznościowa przybliżająca społeczności szkolnej sylwetki wielkich romantyków, a uczniowie klas ósmych przygotowali prezentacje na temat ich życia oraz twórczości. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze konkurs recytatorski utworów romantycznych.

Barbara Kosobucka

Komentarze są wyłączone.