Zestawy konstrukcyjne do nauczania podstaw mechatroniki i programowania

Nasza szkoła zakupiła pomoce do konstruowania realnie działających modeli technicznych „BeCreo kit”. Narzędzie dydaktyczne rozwija wiedzę i umiejętności w zakresie techniki, inżynierii, matematyki, zachęca do pracy w zespołach i komunikacji. Uczniowie wyposażeni zostali w plansze projektowe, oprogramowanie edukacyjne oraz specjalnie dostosowaną elektronikę. Praca z zestawem to nauczanie poprzez doświadczenie, „BeCreo kit” umożliwia rozwiązywanie zadań poprzez eksperymentowanie na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie łączą przewodami podzespoły z mikrokontrolerem oraz układają z bloczków program, za pomocą którego kontrolują działanie modułów, np. częstotliwość wydawania dźwięków, tempo mrugającej diody LED, dokonują pomiaru temperatury, itp.