XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP nr 5 w Mikołowie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)  to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 12. edycja akcji (ŚDTM 2022) odbędzie się 7 października 2022.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Nasza szkoła bierze udział w tej akcji od kilku lat i nadal będziemy  kontynuować to przedsięwzięcie.

W ramach tegorocznej akcji:

03-06.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w domu, w szkole.

06.10.2022. Konkurs Matematyczno – Logiczny „Arcymistrz Mnożenia.

07.10. 2022.   Egzaminy z tabliczki mnożenia dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!