Rok Norwidowski w naszej szkole

Miniony rok został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Norwidowskim w związku z przypadającą 200. rocznicą urodzin C. K. Norwida, człowieka wszechstronnie uzdolnionego oraz wielkiego patrioty.  W ramach tych obchodów odbyło się wiele imprez nie tylko w kraju, ale również za granicą. Były to m. in. wystawy, wystawy plenerowe, pokazy, spektakle, a także warsztaty kierowane do różnych grup społecznych.

Społeczność naszej szkoły podjęła wyzwanie, aby przybliżyć sylwetkę i uczcić pamięć czwartego wieszcza. Na tę okoliczność została wykonana gazetka ścienna i umieszczona w głównym holu szkoły. Uczniowie klas starszych przygotowali się do udziału w konkursie recytatorskim obejmującym utwory poetów romantycznych. Bardziej kreatywni przygotowali prezentacje poświęcone dorobkowi twórczemu artysty.

Wszystkie podjęte przedsięwzięcia mają na celu zachowanie w pamięci młodego pokolenia gorliwego patrioty, który w 1846 roku wygłosił jakże ponadczasowe słowa: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” oraz krytykował nawyk Polaków „do czytań łatwych i pisań lekkomyślnych”.

Barbara Kosobucka

Komentarze są wyłączone.