Adoptuj Pszczołę

Zapylanie roślin to jeden z najważniejszych mechanizmów pozwalających utrzymać życie na Ziemi. Praca pszczół, motyli trzmieli, i tysięcy gatunków innych zapylaczy pozwala rozmnażać się ogromnej liczbie roślin lądowych będących pożywieniem zwierząt i ludzi. Niestety, owady (..) są jednocześnie pierwszymi i największymi ofiarami trwającego kryzysu ekologicznego. Liczba wszystkich owadów na świecie drastycznie spada.’
Świadomi tego niebezpieczeństwa zaangażowaliśmy się w pomoc 'zapylaczom’. Na wiosnę w naszych ogrodach i na balkonach posialiśmy mieszankę polskich nasion rodzimych dzikich kwiatów starając się podarować pszczołom przyjazne dla nich miejsce. Uczyliśmy się tworzyć, bezpieczne dla pszczół, poidełka oraz zgłębialiśmy wiedzę na temat dalszej pomocy pszczółkom.
We wrześniu adoptowaliśmy 18 pszczół. Symbolicznie wykonaliśmy podobizny naszych nowych 'przyjaciół’.
Co to znaczy adoptować pszczołę? Adoptuj Pszczołę to prowadzona od 2013 roku akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc głównie dzikim zapylaczom.

Pozdrawiamy klasa 6b :)

Komentarze są wyłączone.