Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest ukazanie, że osoby te mają takie same potrzeby jak my wszyscy. Oczekują zrozumienia, szacunku, tolerancji i akceptacji. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Klasy młodsze w naszej szkole uczciły ten dzień trochę wcześniej – 19 marca – biorąc udział w „skarpetkowym” wydarzeniu. Założyliśmy w tym dniu dwie kolorowe skarpetki nie do pary, bo jest to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W ten sposób pokazaliśmy, że się z nimi integrujemy.

Starsze klasy również tego dnia, chciały  okazać zrozumienie i akceptację dla chorych osób, zakładając skarpetni nie do pary.
Poniżej efekty „skarpetkowej” akcji.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!