X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w „Piątce”.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się w połowie września. Wspólnie z uczniami ozdobiliśmy całą szkołę. Wszędzie można było dostrzec rysunki, karteczki, kwiatki,  rymowanki związane z tabliczką mnożenia. W każdej sali lekcyjne pojawił się kącik poświęcony tabliczce  mnożenia. Wszystko po to, żeby zachęcić uczniów oraz ich rodziców do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W ostatnim tygodniu września wszyscy utrwalaliśmy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole. Mogliśmy to robić tradycyjnie z kartki lub korzystając ze specjalnej aplikacji na telefonie lub na komputerze.

2 października, w piątek miał miejsce finał tej akcji.  Nauczyciele matematyki wraz ze swoimi asystentami przeegzaminowali wszystkich uczniów z klas IV – VIII.  W tym roku ograniczyliśmy się do organizacji akcji w  klasie. Do egzaminu podeszło 348 uczniów, a tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 200 osób.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem , zwłaszcza wśród uczniów klas 4-6. Był to impuls do tego, żeby odświeżyć sobie tabliczkę mnożenia. Dzieci bardzo się cieszyły z odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Czekały z niecierpliwością na finał.

Gratuluję wszystkim uczestnikom. Zapraszam za rok.

szkolny koordynator akcji

  Anna Drzas

Komentarze są wyłączone.