Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

W piątek 4. 10. 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy go bardzo wcześnie, bo o godzinie 7.30 pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Uczniowie klasy 6 b od godzin porannych przepytywali dorosłych z tabliczki mnożenia.

O godzinie 8.00 rozpoczął  się uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas III-VIII. Dzieci były świetnie zorientowane z jakiej okazji spotykamy się. Przypominały  im o tym na każdym kroku: wystrój szkoły, dekoracje na drzwiach, oknach i tablicach informacyjnych. Cały tydzień poprzedzający ten dzień był podporządkowany tabliczce mnożenia. Dzieci  i dorośli przypominali sobie rachunki, chcąc jak najlepiej wypaść na podsumowaniu. Na koniec  apelu głos zabrała  Pani Dyrektor, która uroczyście ogłosiła otwarcie Światowego Dnia Tabliczki  Mnożenia w SP nr 5.

Następnie uczniowie rozeszli się do klas, a patrole egzaminacyjne udały się tam, żeby przeprowadzić wśród dzieci egzamin z tabliczki mnożenia. Przetestowanych zostało 312 osób, a tytuł eksperta tabliczki mnożenia otrzymało 188, czyli 60% dzieci.

Po zakończeniu  akcji w szkole, patrole wyruszyły do miasta, żeby tam zapytać mikołowian z tabliczki mnożenia.

Odwiedziliśmy Urząd Miasta,  CUW, Dom Kultury, Bibliotekę Miejską, Związek Emerytów   i Rencistów, sklepy, banki, cukiernie.

Najstarszą osobą , która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania była  83 – letnia mieszkanka Mikołowa. Najlepiej odpowiadali i jednocześnie najchętniej w zabawie brali udział  ludzie  w wieku 50+.  Bardzo się cieszymy, że większość ludzi dała się namówić  na zabawę z młodszymi  i poddała się testowi.

 Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy za rok.

 

Komentarze są wyłączone.